0 Ekim 2020 tarihinde İzmir ilimizde  özellikle büyük yıkımlara ve can kayıplarına neden olan deprem felaketinde biz de  bazı meslektaşlarımızı maalesef  kaybettik,  bazı meslektaşlarımızın ise  sahibi oldukları bireysel muayenehane ve toplu çalışılan; ağız diş sağlığı poliklinik ile ağız diş sağlığı merkezleri tamamen yıkıldı veya kullanılamayacak derecede ağır hasarlı oldu. 

Depremin yaralarının sarılarak mağdur  meslektaşlarımızın yeniden meslek icrasına başlayabilmeleri için 'acil ve ön ödemesiz'  bir kredi tahsisi için Halk Bank Genel Müdürlüğüne bir yazı gönderilmiştir.

Halkbank Genel Müdürlüğü ile ayrıca yapılan telefon görüşmesiyle; yıllık 3 milyon liraya kadar  cirosu bulunan önceliği deprem bölgesinde olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ilk  12 ay ödemesiz olmak üzere 48 ay vade ve  yıllık %11,50 faiz oranı ile kredi  alabileceklerdir. Kredi başvuruları yarından itibaren şubeler üzerinden yapılacaktır.

Yıllık cirosu 3 milyon lirayı aşan meslektaşlarımız için de  Banka tarafından kredi çalışmaları başlamış olup, en kısa sürede sonuçlanacağı bilgisi alınmıştır.

Meslektaşlarımızın dikkatine sunulur.